2024.08 - Nyíregyháza

2024.08.25

Nyíregyházi Krónika – Nagy mennyiségű értékes nemesfém tűnt el

2024.08.24-én a kora reggeli órákban Nyíregyházán a Hunyadi u. 9 szám – közismert nevén Eissmann Városi Uszoda – parkolójába egy sötétített ablakos szürke limuzin kanyarodott be lassan vélhetően terepszemle céljából. Az objektum bejáratához közel, a szabálysértést gondosan elkerülendő módon, a mozgássérült parkoló szabadon hagyásával megállt parkolás céljából. Vélhetően a későbbi menekülés céljából a legközelebbi parkolóhelyet elfoglalva 4 különös, feltételezhetően férfi szállt ki a járműből, majd nagy hátizsáknak látszó eszközökkel a hátukon gyanútlanul az objektum bejárata felé vették az irányt. A bent tartózkodó személyzet könnyed barátságos viselkedésükkel megtévesztve átjátszották és azonosítás nélkül a hátsó öltözőbe vették az irányt. A későbbi felvételek tanúbizonysága alapján az elkövetők előre megfontolt szándékkal hajtották végre cselekedetüket. A négy gyanúsított a bent tartózkodó szenior úszóversenyzők között elvegyülve, hozzájuk hasonló öltözetet viselve könnyedén váltak észrevehetetlenné. A verseny közben gondosan kitervelt módon a víz felszín többszöri áttörése után a medencéből menekülve távoztak. Amikor a jelenlevők figyelmét a gyanúsítottak viselkedése felkeltette, akkor csapattá szerveződve megtévesztésre okot adó módon oda vissza úszva, majd újra beugorva és újra úszva menekülőre fogták. Ekkor a többi résztvevő megpróbált a nyomukba eredni, de sikertelenül. A kora délutáni órákban nagy mennyiségű nemesfémnek látszó tárggyal és a hozzájuk tartozó textil kiegészítővel távoztak ismeretlen helyre. A közterületi kamerák felvétele alapján az is kiderült, hogy vélhetően a hatóságok megtévesztése céljából a helyi Diego üzlet előtt többször elhaladva próbálták a nyomaikat eltűntetni. A feltételezhető gyanúsítottak: R. Mátyás, Sz. Tamás, V. Gergely és B. Balázs összesen 7 arany, 4 ezüst, 1 bronz medállal távoztak. Kérjük, ha hollétükről bármit is tudnak azonnal értesítsék a BFSE Szenior csapatát. Amennyiben személyesen találkoznának velük semmiképpen se próbáljanak meg maguk intézkedni, pláne ha víz közelében vannak, mert tudnak úszni és nem félnek használni!

Matyi: 100m hát 2. 50m gyors 1. 100m gyors 1. 100m pillangó 1.

Tamás: 100m mell 3. 50m gyors 2. 50m mell 2.

Gergő: 50m pillangó 1. 50m hát 1.

Balázs: 100m mell 2. 50m gyors 1.

Váltó 4x50m férfi gyors 1.